toggle menu Frikom
Toggle search

Тесто

Паштети со сирење

Фриком паштетите со сирење се одличено крцкаво задоволство за сите детски родендени, различни закуски или меѓу оброци. Кога не сте сигурни што вашите гости сакаат да грицкаат , сигурно нема да погрешите ако ги понудите со овие вкусни парчиња.

ПОДГОТОВКА:

  • Pećnica 10-15 минути

Во претходно загреана рерна на 250°C ставете ги замрзнатите , по желба премачкани со разматено јајце , паштети и потоа намалете ја температурата на рерната на 200-225°C и печете околу 25-30 минути.

Ledo doughs allow for quick preparation of a wide array of dishes and desserts

Frikom.rs