toggle menu Frikom
Toggle search

Тесто

Погачици 7 зрна

Погачици 7 зрна

За сите љубители на полниот вкус, ви го претставуваме новиот производ од асортиманот на лиснато тесто!

Погачиците 7 зрна содржат висок процент на влакна кои се многу препорачливи за човечката исхрана.Целото зрно од спелта,рж, лен,сусам, сончоглед и пченица во лиснато тесто создаваат единствен вкус кој ќе го засакате веќе на првиот залак!

Единствените погачици 7 зрна ќе ги исполнат сите ваши очекувања и ќе ви обезбедат совршен доручек,ужина или вечера за целото семејство! 

ПОДГОТОВКА:

  • Pećnica 20 минути

Во претходно загреана рерна на 250°С да се стават погачиците.Потоа да се намали температурата на рерната на 170 - 180°С и да се пече околу 20 минути.

Ledo doughs allow for quick preparation of a wide array of dishes and desserts

Frikom.rs